Hei
Vi har fått informasjon om hvordan Hv08 Vil gjennomføre veterandagen 8 Mai 2018.
De som ønsker å stille opp og kan møte, bes melde seg på før 19 APRIL
Under følger selve innkallelsen med den info vi har mottatt
1 Markering av Veterandagen
Den norske regjering ønsker å hedre veteraner som har tjenestegjort i internasjonale operasjoner samtidig med markering av Frigjøringsdagen 8. mai. Regjeringen er vertskap for dagen og vil delta på markeringene flere steder i landet.
Agder og Rogaland heimevernsdistrikt 08 (HV-08) har fått tildelt ansvaret for å gjennomføre markering i Vatneleiren, hvor også regjeringen vil være representert, i år ved Helseminister Bent Høie.
Kommunene Bjerkreim, Finnøy, Forsand, Gjesdal, Hå, Klepp, Kvitsøy, Lund, Randaberg, Rennesøy, Rogaland fylkeskommune, Sandnes, Sokndal, Sola, Stavanger, Strand og Time ønsker i samarbeid med HV-08 å hedre alle veteraner fra internasjonale operasjoner og har gleden av å inviterer til veteranarrangement med medaljeseremoni tirsdag 8.mai.2018.
2 Program
Oppmøte Vatneleiren innen kl. 1630.
Oppstilling, taler og kransenedleggelse kl.1700-1830.
Etter seremoni vil det være mottakelse i regi av ordførerne med enkel bevertning og underholdning kl.1830.
Arrangementet avsluttes ca. 1930.
3 Administrative forhold
Antrekk for oppstilt styrke Serviceuniform/M-04 (alle militære – herunder fast ansatte ved HV-08).
For inviterte gjester; pent antrekk.
Parkering skjer på anvist parkeringsplass. Vakta vil bli informert om gjestelisten.
Påmelding snarets og senest innen 19.april. Vi ber alle som ønsker å delta på arrangementet om å melde seg på til: Link eller på telefon 51 33 56 05.
Mvh Styret Nvio Rogaland
FØLG OSS PÅ TWITTER